Erhan Coral

Erhan Coral, 1966 ylnda stanbul’da dodu. Mühendislik eitimini takiben ABD’de i idaresi alannda yüksek lisans yaptktan sonra, yaklak 25 yl sürecek bankaclk kariyerinin ardndan da meslek hayatn kendi danmanlk irketi üzerinden sürdürmektedir.

Fotoraf çekmeye yllar önce basit bir analog kamera ile sadece bir hobi olarak balam olmasna ramen ileriki yllarda bu sadece bir hobi olarak kalmann ötesine geçerek gerçek bir tutkuya dönümütür. Genelde siyah beyaz sokak fotorafçl üzerine çalmakla birlikte zaman zaman belgesel projeler üzerinde de çalmalarn 10 seneyi akn bir süredir devam ettirmektedir.

stanbul'da doup büyümü olmas, ehrin canl ve karma kültürel yaps ile birleince fotorafçlna daha tutkulu bir ekilde devam etme frsat vermitir. Sk seyahat eden bir gezgin olmas sayesinde ise farkl kültürleri ve farkl insanlar fotoraflayabilme ansna sahip olmutur. Graciela Iturbide'nin dedii gibi “Sonuçta fotoraf benim için dünyay tanmak için bir bahane.”

Yurt içinde katld birçok karma serginin ardndan Mays 2022’de “ehirde Bir Bana” isimli ilk kiisel sergini YapKredi Bomontiada’da açmtr. Bu çalma ehrin farkl alanlarnda, farkl zamanlarda, farkl mevsimlerde kendisi ve ehirle ba baa kalan insanlarn hikâyesini anlatmaktadr.

Fotoraf yolculuu boyunca, aralarnda Sony World Photo Awards, International Photography Awards, Travel Photographer of The Year gibi son derece prestijli yarmalardan kazanlm birçok ödüle sahiptir.